Dzień Kobiet pod hasłem „Matka – Polka na traktorze czyli o karierach kobiet w XX wieku”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach zaprasza na prelekcję dr Małgorzaty Szymczak pt. „Matka – Polka na traktorze czyli o karierach kobiet w XX wieku”.

Niezwykle ciekawe historie opowie dr Małgorzata Szymczak – wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej prelekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością.

Dodatkowo będzie można podziwiać dawne kobiece stroje, które uszył własnoręcznie Arek Olak, mieszkaniec Olbrachtowa.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc bardzo prosimy o rezerwację telefoniczną pod numerem 68 363 83 70, 797 000 792, lub elektroniczną adres e-mail: muzeum@muzeumzary.pl

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2022 r. o godz. 16.00 w Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach, przy pl. kard. S. Wyszyńskiego 2.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

zdjęcie plakatu „Matka – Polka na traktorze czyli o karierach kobiet w XX wieku”