Aktualności

plakat Domek Winny otwarty w niedziele , Wieża Wartownicza w otwarta w niedziele

W wakacyjne niedziele Domek Winny oraz Wieża Wartownicza będą otwarte dla zwiedzających.

Wieża Wartownicza w godz. 14.00 - 15.50, Domek Winny w godz. 16.00 - 18.00

plakat lato z telemannem

Lato z Telemannem - Żary 2022

3 lipca
Pawilon Muzyczny - godz. 17.00 i 18:00

10 lipca
Pawilon Muzyczny -  godz. 18:00

17 lipca
Park - kościół św. Piotra i Pawła - 17:00
Pawilon Muzyczny - godz. 18:00

24 lipca
Pałac Promnitzów - dziedziniec - godz. 21:00 i 22:30

UWAGA! Zmiana godzin otwarcia w wakacyjne soboty!

W okresie letnim tj. od lipca do września Muzeum w soboty będzie otwarte w godz. 14.00 – 18.00.

W pozostałe dni Muzeum otwarte bez zmian.

plakat - warsztaty wakacje

Zapraszamy na warsztaty w godz. 10:00 - 12:00 w ramach akcji "Wakacje - poznajeMY historię robiąc różne fajne rzeczy".

05.07 (wtorek) - lepienie z gliny

06.07 (środa) - żarskie legendy

07.07 (czwartek) - zdobienie filiżanek

08.07 (piątek) - projektowanie eko-toreb

12.07 (wtorek) - lepienie z gliny

13.07 (środa) - projektowanie ubrań

! 14.07 (czwartek) - w godz. 12:00-16:00 - tkanie na krosnach

15.07 (piątek) gra miejska

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-15 lat. Wstęp bezpłatny.

plakat w inskrypcjach żar

Muzeum zaprasza na warsztaty naukowo - historyczne "W inskrypcjach żar czyli historia pożarów miasta".

1 lipca (piątek) 2022

godz. 15:00 - spacer po mieście z przewodnikiem - prowadzenie dr Anna Polak i dr Paweł Karp

godz. 16:00 - warsztaty - metody badań dokumentów historycznych - prowadzenie dr Paweł Karp

Osoby, które są zainteresowane wsparciem tłumacza języka migowego, uprzejmie prosimy o kontakt z Muzeum

e-mail: muzeum@muzeumzary.pl, tel. 797 000 792, 68 363 83 70

plakat spacer śladem żarskich włókienników

Stowarzyszenie Żarski Zamek zaprasza w sobotę 2 lipca na spacer z przewodnikiem "Śladem żarskich włókienników".

Spotykamy się na placu przy budynku Muzeum o godz. 16.00

Zapraszamy!

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naukowcy w przykościelnej dzwonnicy, Dzwon w przykościelnej dzwonnicy , Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Żarach, Kościół pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Żarach (polskokatolicki)

Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach otrzymało grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Wydanie publikacji dokumentującej badanie strat wojennych w wybranych obiektach sakralnych na terenie powiatu żarskiego”.

plakat odsłonięcie ławeczki Jacka Jakubiaka

Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach zaprasza na odsłonięcie ławeczki multimedialnej poświęconej Jackowi Jakubiakowi - pierwszemu dyrektorowi muzeum w Żarach.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 o godz. 11.00 na placu przy Muzeum, pl.  kard. S. Wyszyńskiego 2

plakat warsztaty tworzenia żonkili

W niedzielę, 24 kwietnia, zapraszamy na warsztaty tworzenia, malowania i zdobienia żonkili.

Czekamy na Was w Domku Winnym, w parku miejskim przy al. Jana Pawła II, w godzinach 15:00 - 17:00.

zdjęcie jajko Zabawa Wielkanocna

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy zapraszamy do udziału w zabawie.

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, na terenie miasta zostaną rozwieszone zawieszki w kształcie jajka z ukrytymi pytaniami związanymi z tradycją świąt wielkanocnych. Aby otrzymać wyjątkowe, niepowtarzalne jajko przygotowane specjalnie przez firmę Magorex należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Będą też inne upominki dla szczęśliwców.

Bądźcie zatem czujni podczas spacerowania w Niedzielę Palmową.

Życzymy owocnych poszukiwań!🙂

Sponsorem zabawy jest firma Magorex.