"Na peryferiach historii" - Jerzy Piotr Majchrzak

okładka książki Na peryferiach historii

Zbiór opowiadań Jerzego Piotra Majchrzaka z gatunku reportażu historycznego, który oddajemy do rąk czytelników jest wznowieniem pozycji książkowej z 1987 roku, w której autor dokonał znaczących zmian, rezygnując z niektórych szkiców, wprowadzając na ich miejsce nowe odpowiadania.

Obecne, drugie wydanie jest poszerzone i uzupełnione, zawiera 24 szkice i opowiadania ze wzbogaconą ikonografią. Jerzy Piotr Majchrzak napisał je w znanym sobie stylu - solidnie, w oparciu o potwierdzone fakty historyczne i dokumenty.

Książkę czyta się z przyjemnością, gdyż jest łatwa w odbiorze, a zarazem zawiera wiele wiadomości o przeszłości ziem nadodrzańskich, ich powiązań z historią i kulturą państwa polskiego.

"Na peryferiach historii" to książka przeznaczona dla szerokiego grona czytelników.

Wszyscy, którzy wciąż odkrywają historię Środkowego Nadodrza znajdą w niej  wiele interesujących informacji o miastach i postaciach tworzących jego dzieje.

​​​​​​​stron 112, oprawa miękka
​​​​​​​DEKOGRAF 2005