"Dziedzictwo kulinarne pogranicza śląsko - łużyckiego" - Barbara Jakimowicz-Klein

okładka książki dziedzictwo kulinarne pogranicza śląsko- łużyckiego

Publikacja dotycząca kulinarnych przepisów pogranicza śląsko-łużyckiego. Poszczególne rozdziały prezentują kuchnie regionów i narodów, które stworzyły dzisiejsze "lubuskie klimaty": Serbołużyczan, Kresowiaków i ich regionów, Górali Czadeckich, Bukowińczyków, Greków, Żydów, Ukraińców, Łemków, Bojków oraz mieszkańców Bośni i Hercegowiny, a także terenów współczesnej Polski.

Przepisy uzupełnione są ogólnymi informacjami historycznymi, etnograficznymi i geograficznymi dotyczącymi wybranych regionów. W publikacji znajdziemy przepisy proste, łatwe i tanie, ale także pracochłonne i luksusowe. Przepisy na dania codzienne oraz na specjalne okazje, święta i uroczystości.

Miła atmosfera, ładnie nakryty stół, przytulne wnętrze winny być dopełnieniem wyśmienitych potraw, jakie znajdzie czytelnik w "Dziedzictwie kulinarnym pogranicza śląsko-łużyckiego".

stron 240, kolorowe ilustracje, oprawa twarda
​​​​​​​Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego 2017