Zapraszamy do współpracy

Szanowni Państwo,

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest promocja dziedzictwa kulturowego. Polska przyłączyła się do organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa w 1993 roku.

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa będą niezwykle smakowite, ponieważ EDD w 2021 roku obchodzić będziemy pod hasłem „Smaki Dziedzictwa”, zachęcając do poznawania tradycyjnych produktów regionalnych oraz potraw, które dawniej i dziś królują na polskich stołach.

Z tej okazji, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach planuje zorganizować w niedzielę 12 września br. wystawę/święto regionalnych kulinariów, podczas której lokalni restauratorzy będą mieli możliwość bezpłatnego zaprezentowania i sprzedaży swojej najlepszej jedynej, klasycznej, tradycyjnej i lokalnej potrawy.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tej imprezie, prezentacją firmy i reklamą swoich wyrobów prosimy o kontakt do końca sierpnia br. pod nr tel. 797 000 792 lub mail: muzeum@muzeumzary.pl, w celu uzgodnienia szczegółów w zakresie potrzeb co do niezbędnego miejsca, zaopatrzenia w energię itp.

Niech ta edycja przypomni nam o kulturze jedzenia, kuchni tradycyjnej, regionalnej, która ukazuje naszą różnorodność, a równocześnie jednoczy.

Zachęcamy do udziału w imprezie i zapraszamy do kontaktu.