Ławeczka poświęcona pamięci Jacka Jakubiaka

plakat zbiórka na ławeczkę pamięci Jacka Jakubiaka

Już wielokrotnie wspominaliśmy, że zależy nam, aby przy naszym Muzeum stanęła ławeczka multimedialna poświęcona pamięci Jacka Jakubiaka, pierwszego dyrektora Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Dzięki tej inicjatywie będzie można m.in. posłuchać głosu pana Jacka z licznych wywiadów, jakie zostały zarejestrowane, bo tak jak mówi pani Aleksandra Jakubiak, żona dyrektora, głos raczej się nie zmienia u człowieka, bo reszta to sprawa dyskusyjna.

Na ławeczkę potrzebujemy ok. 22.000,- zł i dołożymy wszelkich starań, aby zebrać tę kwotę jeszcze w tym roku. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa uczczenia pamięci Jacka Jakubiaka leży na sercu wielu osobom, z którymi współpracował, był przyjacielem lub znajomym. Każdy może być darczyńcą, wystarczy wpłacić, nawet najmniejszą kwotę, na wyodrębnione na ten cel konto Muzeum.

Pani Burmistrz oraz Rada Miejska w Żarach przekazała środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji.

Jest z czego się cieszyć. Teraz wiele zależy od Was kochani.

Wszyscy, którzy chcą mieć udział w utrwaleniu pamięci Jacka Jakubiaka mogą dokonywać wpłat na wydzielone konto bankowe Muzeum:

nr konta 63 1020 5460 0000 5602 0182 1230

(tytuł wpłaty: ŁAWECZKA)

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ławeczki multimedialnej, która stanie przy Muzeum w Żarach.

Organizatorem akcji jest Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach