Ławeczka poświęcona pamięci Jacka Jakubiaka

Już wielokrotnie wspominaliśmy, że zależy nam, aby przy naszym Muzeum stanęła ławeczka multimedialna poświęcona pamięci Jacka Jakubiaka, pierwszego dyrektora Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Dzięki tej inicjatywie będzie można m.in. posłuchać głosu pana Jacka z licznych wywiadów, jakie zostały zarejestrowane, bo tak jak mówi pani Aleksandra Jakubiak, żona dyrektora, głos raczej się nie zmienia u człowieka, bo reszta to sprawa dyskusyjna.

Na ławeczkę potrzebujemy ok. 22.000,- zł i dołożymy wszelkich starań, aby zebrać tę kwotę jeszcze w tym roku. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa uczczenia pamięci Jacka Jakubiaka leży na sercu wielu osobom, z którymi współpracował, był przyjacielem lub znajomym. Każdy może być darczyńcą, wystarczy wpłacić, nawet najmniejszą kwotę, na wyodrębnione na ten cel konto Muzeum.

Pani Burmistrz oraz Rada Miejska w Żarach przekazała środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji.

Jest z czego się cieszyć. Teraz wiele zależy od Was kochani.

Wszyscy, którzy chcą mieć udział w utrwaleniu pamięci Jacka Jakubiaka mogą dokonywać wpłat na wydzielone konto bankowe Muzeum:

nr konta 63 1020 5460 0000 5602 0182 1230

(tytuł wpłaty: ŁAWECZKA)

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ławeczki multimedialnej, która stanie przy Muzeum w Żarach.

Organizatorem akcji jest Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach

plakat zbiórka na ławeczkę pamięci Jacka Jakubiaka